Ristijärven kunnantalon kiinnipitoaikaa on jatkettu 31.7.2020 saakka.

12.5.2020

 Palvelemme puhelimitse, sähköpostitse tai sovittuina tapaamisina.

Lisäohjeistusta kunnan nettisivulta www.ristijarvi.fi tai kunnan puhelinvaihteesta ma-pe klo 9-15.30 puh.08 6155 431.

Alla yhteystietoja:

Kunnanjohtaja Petteri Seppänen, petteri.seppanen@ristijarvi.fi, puh. 044 7159 300

Hallintopäällikkö Terttu Härkönen, terttu.harkonen@ristijarvi.fi, puh. 044-7159 309

Kehittämispäällikkö Oiva Jansson, oiva.jansson@ristijarvi.fi, puh. 044 7159 311

Rehtori/sivistyspäällikkö Tiinaliisa Portano, tiinaliisa.portano@ristijarvi.fi, Puh. 044 7159 334

Tekninen päällikkö Ahti Mikkonen, ahti.mikkonen@ristijarvi.fi, puh. 044 7159 744

Rakennustarkastaja Jari Hurskainen, jari.hurskainen@hyrynsalmi.fi, puh. 044 7104 434

Varhaiskasvatusvastaava Minna Härkönen, minna.harkonen@ristijarvi.fi, p. 044 7159 731

Kirjasto- ja kulttuurivastaava Maritta Karjalainen, maritta.karjalainen@ristijarvi.fi, puh. 044 7159714

Lomituspalvelut, lomituspäällikkö Merja Kemppainen, puh. 044-7159 360 merja.kemppainen@ristijarvi.fi

Kiinteistöpäivystys arkisin klo 07-16 puh. 044-7159 339 tai 044 7159 337. Ark. 16-07, la,su ja juhlapyhät puh. 040 5820 958

Vesi-Mega Oy, Ristijärven Vesihuolto-osuuskunta Komulainen Kaarlo, puh. 044 7104 422 kaarlo.komulainen@hyrynsalmi.fi

Kirjastotilat ja omatoimikirjasto avataan 8.6. jälkeen. Siihen saakka kirjoja voi palauttaa kirjastolle palautusluukun kautta ja varattua ainestoa saa hakea kirjaston pääovelta. Varausten ja asiakkaiden toiveiden mukaisten kirjakassien noutoajat ovat ma klo 16-18 ja ti-pe klo 11-13. Kirjakassivaraukset ja noutoajoista sopiminen osoitteella kirjasto@ristijarvi.fi tai puhelimitse 044-7159 324.